Board Pairings Round 2

Board Pairings Round 2
Open and Women Sections
LIVE Games start at 3 PM Local time.


OPEN SECTION

2.1 10 Sweden   6 Kazakhstan  
1 GM Grandelius Nils 2694 : GM Jumabayev Rinat 2609
2 GM Tikkanen Hans 2510 : GM Ismagambetov Anuar 2545
3 GM Blomqvist Erik 2488 : GM Kazhgaleyev Murtas 2587
4 GM Smith Axel 2487 : IM Makhnev Denis 2476
2.2 7 Azerbaijan   5 England  
1 GM Naiditsch Arkadij 2710 : GM Adams Michael 2708
2 GM Mamedov Rauf 2701 : GM Mcshane Luke J 2661
3 GM Guseinov Gadir 2664 : GM Howell David W L 2693
4 GM Safarli Eltaj 2662 : GM Jones Gawain C B 2681
2.3 8 United States of America   4 China  
1 GM Swiercz Dariusz 2655 : GM Ding Liren 2812
2 GM Sevian Samuel 2642 : GM Yu Yangyi 2761
3 GM Onischuk Alexander 2647 : GM Wei Yi 2733
4 GM Lenderman Aleksandr 2637 : GM Ni Hua 2683
2.4 9 Russia   3 Egypt  
1 GM Karjakin Sergey 2753 : GM Amin Bassem 2709
2 GM Grischuk Alexander 2771 : GM Adly Ahmed 2611
3 GM Andreikin Dmitry 2725 : IM Fawzy Adham 2461
4 GM Artemiev Vladislav 2736 : GM Hesham Abdelrahman 2450
2.5 1 India   2 Iran  
1 GM Adhiban B. 2683 : GM Maghsoodloo Parham 2673
2 GM Sasikiran Krishnan 2678 : GM Idani Pouya 2604
3 GM Ganguly Surya Shekhar 2633 : GM Tabatabaei M.Amin 2600
4 GM Sethuraman S.P. 2637 : GM Firouzja Alireza 2657



WOMEN SECTION

2.1 10 Egypt   6 Ukraine  
1 WGM Wafa Shahenda 2175 : GM Muzychuk Anna 2555
2 WGM Wafa Shrook 2166 : GM Ushenina Anna 2443
3 WIM Moaataz Ayah 2036 : IM Gaponenko Inna 2427
4 WIM Elansary Eman 1944 : IM Buksa Nataliya 2416
2.2 7 Hungary   5 United States of America  
1 GM Hoang Thanh Trang 2454 : WGM Abrahamyan Tatev 2377
2 IM Gara Anita 2384 : WGM Nemcova Katerina 2315
3 WGM Gara Ticia 2324 : FM Yip Carissa 2279
4 WIM Terbe Julianna 2306 : WCM Wu Rochelle 2120
2.3 8 Georgia   4 China  
1 GM Khotenashvili Bela 2474 : GM Tan Zhongyi 2513
2 IM Arabdize Meri 2392 : IM Shen Yang 2453
3 IM Javakhishvili Lela 2455 : WGM Huang Qian 2441
4 GM Batsiashvili Nino 2454 : GM Lei Tingjie 2477
2.4 9 Kazakhstan   3 India  
1 IM Abdumalik Zhansaya 2469 : IM Karavade Eesha 2357
2 IM Saduakassova Dinara 2462 : WGM Soumya Swaminathan 2401
3 FM Assaubayeva Bibisara 2374 : IM Padmini Rout 2332
4 WIM Dauletova Gulmira 2263 : WGM Kulkarni Bhakti 2322
2.5 1 Armenia   2 Russia  
1 GM Danielian Elina 2402 : GM Lagno Kateryna 2559
2 IM Mkrtchian Lilit 2390 : GM Gunina Valentina 2515
3 WFM Sargsyan Anna M. 2340 : GM Goryachkina Aleksandra 2504
4 WIM Ghukasyan Siranush 2221 : WGM Girya Olga 2456

Close Menu